Leasing wyposażenia warsztatów mechanicznych

Czy możliwy jest leasing obrabiarek i narzędzi skrawających? Tak, z leasingu korzystają warsztaty mechaniczne które zajmują się wykonywaniem części z takich materiałów jak tworzywo sztuczne, metal, drewno. Wymieniony sprzęt to środek pracy niezbędny do funkcjonowania warsztatów, niezależnie od tego, czy jest to małe duże przedsięwzięcie.

Leasing wyposażenia warsztatów mechanicznych

Leasing wyposażenia warsztatów mechanicznych to długoterminowy leasing finansowy, po którym przedsiębiorca otrzymuje prawo do zakupu maszyn i urządzeń według jego wartości końcowej. Przez cały okres leasingobiorca płaci leasingodawcy kwotę uzgodnioną w umowie leasingowej. Własność sprzętu po wygaśnięciu umowy przechodzi na najemcę. W przypadku niewywiązania się najemcy z warunków umowy firma leasingowa ma prawo odebrać przekazany sprzęt. Kupując specjalistyczne, drogie wyposażenie warsztatu w celu rozwoju nowego lub istniejącego biznesu, wielu przedsiębiorców nie dysponuje wystarczającym kapitałem obrotowym, dlatego pozyskanie pożyczonych środków staje się jednym ze sposobów na rozwój firmy.

Zasady korzystania z leasingu obrabiarek i narzędzi skrawających

Wysokość pierwszej raty zależy od tego na jaki okres została zawarta umowa leasingowa. Nie ma jednego schematu, dlatego firma finansowa zawsze podchodzi do potrzeb klientów indywidualnie. Pierwsza wpłata rozpoczyna się od 5%, przy czasie trwania leasingu do 84 miesięcy. Wiek wyposażenia warsztatu mechanicznego nie może być wyższy niż 10 lat. Stosowana jest specjalna procedura uproszczona i leasingobiorca może spłacać raty równe, sezonowe lub degresywne.

Właściciel warsztatu mechanicznego może wziąć w leasing: tokarkę, wtryskarkę, wytaczarkę, szlifierkę, prasę do metalu. A także ploter frezujący do metalu, wycinarkę: plazmową, laserową, gazową oraz urządzenie do cięcia metalu wodą. Sposoby obróbki skrawaniem: toczenie, struganie, wiercenie, frezowanie, szlifowanie, dłutowanie, docieranie itp. Leasing obrabiarek (do kształtowania przedmiotów) jest bardzo korzystną metodą pozyskiwania środków finansowych na nowoczesne maszyny i wzrost jakości produktów.

Zalety leasingu wyposażenia warsztatu nad kredytem:

  • Proces finalizacji transakcji leasingowej jest znacznie prostszy niż uzyskanie kredytu w banku: pakiet dokumentów jest znacznie mniejszy.
  • Brak historii kredytowej komplikuje proces uzyskania kredytu w banku. Aby sformalizować transakcję leasingową wystarczy kompetentne uzasadnienie potrzeby leasingu przez firmę i minimum dokumentów.
  • Warunki transakcji leasingowej są korzystniejsze niż kredytu bankowego: niższa rata miesięczna, dłuższy okres umowy.
  • Nie ma umowy zastawu i gwarancji bankowych zwrotu środków, ponieważ leasingowane wyposażenie warsztatowe jest już zabezpieczeniem transakcji leasingowej.

Obrabiarki i narzędzia skrawające nabyte na podstawie umowy leasingu znajdują się w bilansie firmy leasingowej do czasu wygaśnięcia umowy, a leasingobiorca oszczędza na podatku od nieruchomości. Nowoczesne i zaawansowane technologicznie wyposażenie warsztatów mechanicznych są kluczem do wysokiej konkurencyjności, która jest podstawą komercyjnego sukcesu firmy. Stworzenie takiego zaplecza technologicznego pozwala przedsiębiorstwu osiągnąć nowy poziom mocy produkcyjnych i jakości produktów, a w efekcie uzyskać większą rentowność. Z reguły jednak tylko duże przedsiębiorstwa mogą pozwolić sobie na jednorazową i zakrojoną na szeroką skalę wymianę całego zaplecza materiałowo-technicznego, ze względu na to, że dysponują niezbędnymi środkami finansowymi. Ale dla małych firm dostępny jest korzystny leasing maszyn i urządzeń jako najbardziej opłacalny i efektywny model modernizacji. Istnieje możliwość elastycznego dopasowania stawek leasingowych do produktywności używania maszyn z umowy leasingu w różnych okresach jego trwania.

Back to top