Leasing sprzętu IT – formularze, dokumenty, umowa

Nie da się nie zauważyć, że leasing profesjonalnego sprzętu dla firm cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. A jak wygląda to w przypadku sprzętu IT, który przydaje się w firmach z każdej branży? W tym artykule postaramy się pokrótce omówić koszty leasingu sprzętu komputerowego, a także wszelkie formalności, które wiążą się z zawarciem umowy z firmą leasingową.

Ile kosztuje leasing sprzętu IT dla firm?

Dość często mówi się o tym, że leasing jest dla firmy rozwiązaniem bardzo korzystnym. Pamiętajmy, że sam leasing jest de facto płaceniem za wykorzystanie z danego sprzętu. Na koniec można wykupić leasingowane komputery, jednak nie jest to obligatoryjne. Z czego jednak składają się koszty leasingu? Chodzi o następujące pozycje kosztowe:

  • wpłata początkowa – jej wysokość zależy od konkretnej firmy leasingowej. Najczęściej zaczyna sie już od 5% wartości leasingowanego sprzętu;

  • raty leasingowe – ich liczba zależy od tego, na jak długo zostanie zawarta umowa leasingowa;

  • fakultatywne opłaty, które umożliwiają wykup leasingowanego sprzętu.

Formalności związane z wzięciem w leasing sprzętu IT

Sam leasing sprzętu IT może jak najbardziej podlegać uproszczonym procedurom. W praktyce oznacza to, że wystarczą dokumenty rejestrowe firmy, dokumenty tożsamości osób reprezentujących przedsiębiorstwo, a także oświadczeń potencjalnego leasingobiorcy (często chodzi o wysokość osiąganego przez firmę dochodu). Zachęcamy Was do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy partnerem Getin Leasing, możemy zatem zaoferować Wam bardzo korzystne warunki. Pomożemy Wam przejść przez wszystkie formalności. Warto zaznaczyć, że zwykle decyzja kredytowa zapada bardzo szybko. Jeśli tylko wniosek o leasing sprzętu IT zostanie rozpatrzony w sposób pozytywny, pozostaje jedynie podpisać umowę, a następnie wpłacić ustaloną wartość początkową. Już wkrótce firma może korzystać z nowego sprzętu IT.

O czym należy pamiętać, wnioskując o leasing sprzętu komputerowego?

To bynajmniej nie przypadek, że leasing sprzętu komputerowego cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Pamiętajmy o tym, że leasing wiąże się z szeregiem wymiernych korzyści. Chodzi tutaj chociażby o to, że można odliczyć VAT od każdej faktury leasingowej. Poza tym leasing nie zmniejsza zdolności kredytowej firmy. Co ważne, leasing jako forma finansowania jest dostępny dla różnych firm, ich forma działalności nie ma w tym przypadku znaczenia. Do tego dochodzi fakt, że firmy leasingowe gwarantują minimum formalności. Proces wnioskowania o leasing jest bardzo prosty, a decyzja zapada szybko.

Firmy leasingowe przy podejmowaniu decyzji leasingowej biorą pod uwagę następujące kryteria:

  • okres działania firmy – w zasadzie jest to jedne z najważniejszych kryteriów. Zwykle firmy leasingowe ustalają minimalny okres istnienia dla potencjalnych leasingobiorców (najczęściej 3 miesiące);

  • brak zadłużenia firmy – przed podjęciem decyzji leasingowej firma leasingowa sprawdza historię kredytową wnioskodawcy. W przypadku zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań uzyskanie leasingu może nie być możliwe;

  • wymagane dokumenty – aby wniosek miała szansę pozytywnego rozpatrzenia, nie może mieć braków formalnych. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, aby łatwo załatwić kwestie formalne.

Back to top