Leasing samochodu a ubezpieczenie. Jak uniknąć niepotrzebnych kosztów?

Leasing samochodu jest rozwiązaniem niezwykle opłacalnym. Problematyczną kwestią staje się często ubezpieczenie samochodu – zupełnie niepotrzebnie. To kolejny powód, dla którego warto skorzystać z naszej oferty. Podpowiadamy, jak uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z ubezpieczeniem pojazdu.

Jak ubezpieczyć samochód w czasie leasingu?

Ubezpieczenie leasingowanego samochodu nie musi być wysokie. Obowiązkiem jest wykup ubezpieczenia OC, a w przypadku leasingu zazwyczaj również AC. Konieczny może okazać się także zakup ubezpieczenia NNW – zależnie od treści umowy. Jak przedstawia się kwestia ubezpieczenia w przypadku współpracy z naszą firmą? Gdy chodzi o leasing nowego pojazdu proponujemy promocyjne składki na ubezpieczenie. Również w przypadku leasingu samochodów używanych możliwe są negocjacje kosztów ubezpieczenia.

Dlaczego należy zwrócić szczególną uwagę na aspekt ubezpieczenia? Ponieważ leasingowany samochód pozostaje własnością leasingodawcy. Stąd warunki ubezpieczenia są określane w odpowiednich zapisach umowy i leasingobiorca z reguły musi się do tych warunków dostosować. Również w przypadku leasingu finansowego, gdy samochód jest ewidencjonowany jako środek trwały leasingobiorcy, warunki ubezpieczenia są określane przez firmę leasingową.

Warto więc korzystać z oferty elastycznej, dostosowanej względem potrzeb klientów. Gdy chodzi o leasing samochodu, oferujemy szereg udogodnień, poczynając od niskiej opłaty wstępnej na poziomie nawet 1 % wartości w przypadku nowych pojazdów. Co więcej, okres leasingu może potrwać nawet do 84 miesięcy. Naszą ofertę wyróżnia także brak wyceny rzeczoznawcy w przypadku wyboru samochodu używanego, doskonały stan pojazdów oraz możliwość wyboru rat degresywnych czy sezonowych, a także… niskie ubezpieczenie.

Ubezpieczenie samochody a leasing. Jakie są warunki?

Co należy rozumieć pod pojęciem warunków ubezpieczenia? Leasingodawca może wskazać konkretną firmę ubezpieczeniową. To rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony, warunki są zazwyczaj góry narzucone, co traktowane może być jako mankament. Z drugiej, korzyści mogą być ogromne. Firma leasingowa dysponuje bazą sprawdzonych ubezpieczycieli, których oferta jest zazwyczaj szczególnie atrakcyjna również pod względem cenowym.

Celem profesjonalnej firmy leasingowej jest bowiem nie tylko odpowiednie zabezpieczenie względem nieprzewidzianych kosztów, ale również spełnienie potrzeb klienta, a także dbałość o jego wygodę i bezpieczeństwo. Często określona jest metoda naprawy czy stały koszt ubezpieczenia. Zazwyczaj wykluczony jest udział własny oraz franszyza integralna. Co więcej, wybór oferty ubezpieczeniowej na podstawie umowy to opcja znacznie mniej czasochłonna niż poszukiwania na własną rękę.

Jeśli chodzi o opłacalną ofertę ubezpieczeniową i możliwość negocjacji – warto skontaktować się właśnie z nami. Rozumiemy potrzeby leasingobiorców, dlatego oferujemy w tym względzie najlepsze możliwe warunki. Warto pamiętać, że ubezpieczenie leasingowanego samochodu wcale nie musi wiązać się z wygórowanym kosztem.

Back to top