Leasing samochodów osobowych Lexus – naprawdę warto!

Lexus to nie tylko luksusowy samochód, to cała koncepcja, za którą chcesz podążać.

Takie maszyny bez słów mówią o swoim właścicielu i robią to bardzo wymownie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz crossovera, SUV-a, sedana czy coupe, wszystkie są samochodami o statusie, który trzeba dopasować. Bardzo ważne jest, aby znaleźć dobry sposób finansowania zakupu tego auta. Wiadomo, że jest to duży wydatek zarówno dla osoby prywatnej jak i przedsiębiorcy, ale dzięki leasingowi nie trzeba angażować dużej kwoty swoich środków finansowych.

Dlaczego warto kupić samochód Lexus w leasingu?

Będąc właścicielem firmy a zarazem miłośnikiem motoryzacji i samochodu marki Lexus, który posłuży do prowadzenia działalności gospodarczej można spełniać marzenia i rozwijać swój biznes. Dzięki skorzystaniu z oferty leasingowej nie dojdzie do utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa. Spłata wartości lexusa będzie rozłożona w czasie, ponadto z każdej raty można odliczyć podatek VAT i dochodowy w przysługującej wielkości.

Jeżeli samochód marki Lexus będzie użytkowany do celów firmowych oraz prywatnych, wtedy można odliczyć 50% VAT i 75% kwoty podatku dochodowego. Natomiast w sytuacji korzystania z samochodu leasingowego jedynie do celów biznesowych można odliczyć 100% podatku. Co trzeba zrobić, aby to osiągnąć? Lexusa trzeba zgłosić do urzędu skarbowego i prowadzić ewidencję przebiegu kilometrów.

Historia samochodu marki LEXUS

Za oficjalną datę pojawienia się marki Lexus uważa się sierpień 1983 roku, kiedy to na zamkniętym posiedzeniu korporacji Toyota jej szef ogłosił swoją decyzję o potrzebie stworzenia luksusowego samochodu. To on miał rzucić wyzwanie najlepszym autom na świeci”. Ale z luksusem i prestiżem tkwiącym w samochodach premium, marka Toyota nie kojarzyła się ze swoim ugruntowanym wizerunkiem, dlatego postanowiono stworzyć zupełnie nową markę – Lexus, spójną ze słowem luksus.

Zasady leasingowania samochodu osobowego Lexus

Jeżeli leasing dotyczy nowego samochodu to opłaty leasingowe będą wyglądały następująco:

  • Opłata wstępna zaczyna się od 1%.
  • Okres leasingu na nowego lexusa wynosi do 84 miesięcy.
  • Do spłaty przewidziane są: raty równe, degresywne, sezonowe.
  • Można liczyć na promocyjne składki ubezpieczeniowe na samochód.

Natomiast w przypadku zakupu samochodu używanego opłaty leasingowe są następujące:

  • Opłata wstępna zaczyna się od 5%.
  • Okres leasingu za używanego Lexusa również wynosi do 84 miesięcy.
  • Kolejny punkt to: wiek auta i okres leasingu 10 lat.
  • Brak konieczności wyceny rzeczoznawcy.
  • Do spłaty ustalane są: raty równe, degresywne, sezonowe
  • Ważne! Negocjowalne składki ubezpieczeniowe.

Jak obecnie postrzegane są auta Lexus czy warto brać je w leasing?

Każda nowa generacja samochodów marki Lexus to nie tylko ulepszona konstrukcja i niesamowite parametry techniczne, ale także zwiększony poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu zmniejsza się również liczba awarii. Dzięki temu właściciel tego luksusowego auta poczuje się pewniej za kierownicą. Tak więc, Lexus jest uważany za jeden z najlepszych samochodów na świecie i znajduje się wśród nich już piętnaście lat z rzędu. To świetny argument za zakupem Lexusa w leasingu i cieszenia się z jego osiągów i komfortu.

Różne oceny, które mówią o niezawodności tej marki samochodów, potwierdzają liczne niezależne badania. Klienci, którzy skorzystali z leasingowania samochodów Lexus, aby go kupić i eksploatować na polskich i zagranicznych drogach, są niezmiennie zadowoleni z ich jakości i wygody spłacania rat. Oczywiście nikt nie odwołał prawidłowej eksploatacji i terminowej konserwacji, ale jeśli te warunki zostaną spełnione, Lexus będzie służył naprawdę długo i bezawaryjnie bez napraw przez bardzo długi czas. Aby oferta leasingowa była dopasowana w stu procentach najlepiej skontaktować się ze specjalistami, wybrać się na darmową konsultację i poznać bardziej szczegółowe warunki.

Back to top