Leasing rower

Firmowym środkiem transportu coraz częściej jest rower, którym przedsiębiorca udaje się do pracy. Rower jest także głównym elementem wyposażenia nowoczesnych firm świadczących usługi transportowe w branży gastronomicznej. Dlatego leasing roweru jest jak najbardziej możliwy i opłacalny!

Kiedy warto wziąć rower w leasing?

Leasing roweru jest możliwy zawsze wtedy, gdy przedsiębiorca udowodni, iż ten środek transportu służy do celów firmowych. Osoby świadczące usługi u klienta, przedsiębiorcy dojeżdżający do miejsca wykonywania działalności, prowadzący biznes transportowy lub gastronomiczny z wykorzystaniem rowerów – mogą wziąć rower w leasing!

Skąd taka popularność rowerów? Samochody stały się wyborem niepraktycznym, gdy chodzi o działalność w centrach miast. Przedsiębiorcy żyjący w dużych miastach często rezygnują z samochodu jako firmowego środka transportu. W centrach miast zwykle zlokalizowane są płatne strefy parkowania. Korki uliczne również nie zachęcają do podróży samochodem. Widok dostawcy żywności na rowerze nikogo już nie dziwi! Oczywiście, rower jest również wyborem ekologicznym, co stanowi dodatkową zaletę.

Co więcej, zakup roweru wiąże się z dużo mniejszym wydatkiem, a więc jest to również gwarancja dużo mniejszych rat. Wybierając leasing roweru przedsiębiorca może pozwolić sobie na wybór modelu z wyższej półki, który posłuży mu przez wiele lat. Koszty związane z leasingiem stanową koszt odliczany od podatku. Konieczność amortyzacji zachodzi w przypadku, gdy wartość roweru przekracza 10 tys. Taka opcja dotyczy leasingu finansowego. W przypadku leasingu finansowego kosztem są bowiem odsetki oraz odpisy amortyzacyjne. Gdy chodzi o leasing operacyjny roweru, kosztem są raty leasingu.

Leasing roweru i samochodu jednocześnie

W firmie wykorzystywany może być zarówno rower, jaki samochód. Podobnie przedstawia się kwestia leasingu. Jeśli rzeczywiście oba te środki transportu są wykorzystywane w celach prowadzenia działalności gospodarczej nic nie stoi na przeszkodzie by wziąć w leasing samochód, a kolejno rower – lub odwrotnie! Rowery nie muszą być wykorzystywane przez samego przedsiębiorcę, lecz również przez jego pracowników.

A może leasing roweru elektrycznego?

Ciekawą opcją jest leasing roweru elektrycznego. Jeśli rower ma stanowić istotny środek transportu w firmie świadczącej usługi na szerokim obszarze, pracownicy z pewnością ucieszą się z udogodnień płynących z takiego wyboru. Opcja dodatkowego napędu zdecydowanie ułatwia poruszanie się po mieście przez wiele godzin. Aby skorzystać z roweru elektrycznego nie trzeba uzyskiwać dodatkowych uprawnień. Rowery przekraczające prędkość 250 W są definiowane jako motorowery i w takim wypadku konieczne jest uzyskanie zaświadczenia lekarskiego i uprawnień do prowadzenia pojazdów kat. AM.

Leasing rowerów może okazać się doskonałą inwestycją, zarówno w przypadku jednoosobowej działalności, jak i wielkich biznesów. Warto przemyśleć taką możliwość i zapoznać się z ofertą dostępną na leasingwroclaw.pl.

Back to top