Leasing maszyn rolniczych – dlaczego się opłaca?

Maszyny rolnicze to jeden z najbardziej rewolucyjnych wynalazków nowoczesnej technologii. Podstawowe ludzkie zapotrzebowanie na produkty rolne zawsze zmuszało nas do rozwijania sprzętu. W ciągu ostatnich lat postęp w maszynach rolniczych zmienił charakter prac polowych i hodowlanych oraz wytwarzania podstawowych produktów. Jego posiadanie stało się jednym z warunków udanego biznesu i rosnącej pozycji na konkurencyjnym rynku. Wydajny sprzęt wiodących producentów może znacznie zmniejszyć straty plonów, zwiększając jego jakość. Jednak z różnych względów duża część rolników i firm rolniczych nie może sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu rolniczego za gotówkę lub kredyt i wybiera leasing na maszyny rolnicze.

Co musisz wiedzieć biorąc maszynę rolniczą w leasing?

Leasing to instrument finansowy nie do końca opanowany przez rolników. Po części dzieje się tak również, dlatego, że firmy leasingowe są ostrożne, ale nadchodzą inne czasy. Głównym udogodnieniem w pozyskaniu sprzętu do leasingu jest to, że firma leasingowa przejmuje całą papierową pracę przy zakupie i rejestracji sprzętu, taką jak rejestracja, ubezpieczenie, warunki dostawy sprzętu itp.

Tak, więc, sytuacja zaczyna się zmieniać, firmy leasingowe wznowiły aktywność. Sprzedawcy maszyn rolniczych twierdzą, że w tej chwili rolnik ma szansę na opłacalny zakup maszyn rolniczych i mogą zaoferować kilka metod płatności. I na pewno jedną z tych metod będzie leasing finansowy. Oprócz tego istnieje również leasing operacyjny. Główna różnica między leasingiem operacyjnym a leasingiem finansowym polega na tym, że na koniec okresu leasingu operacyjnego przedmiot jest zwracany leasingodawcy. W wyniku upływu okresu leasingu finansowego leasingobiorca nabywa własność przedmiotu leasingu.

Warunki finansowania zakupu w leasingu maszyn rolniczych:

 • Początkowa wpłata od 5%
 • Uproszczona procedura leasingowa
 • Okres leasingu do 5 lat (60 m-cy)
 • Nowe i używane maszyny rolnicze nawet do 10 lat
 • Raty leasingu mogą być stałe, sezonowe, w nierównej wysokości (degresywne).

Leasing maszyn rolniczych to niezawodny sposób na optymalizację finansów i doskonała alternatywa dla kredytu bankowego. Oferujemy do leasingu maszyny nowe i używane np.: leasing ciągnika, kombajnu, wszelkie inne urządzenia do uprawy gleby, przyczepy i naczepy.

Leasing maszyn rolniczych – dlaczego się opłaca?

Powodami zakupu maszyn rolniczych na leasing z pomocą naszej firmy są:

 • Minimalny pakiet dokumentów wymaganych do zawarcia transakcji
 • Elastyczne warunki współpracy, uwzględniające specyfikę działalności klienta
 • Szybkie rozpatrzenie wniosków o leasing maszyn rolniczych
 • Indywidualny harmonogram konstruowania płatności z uwzględnieniem sezonowości zysku
 • Przejrzyste zasady współpracy
 • Niezawodne, wzajemnie korzystne partnerstwo.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami, korzystając z numerów kontaktowych podanych na stronie. Nasz konsultant odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać najbardziej optymalny dla Ciebie program współpracy, uwzględniając specyfikę Twojego biznesu.

Back to top