Korzyści jakie zapewnia leasing maszyn budowlanych

Leasing maszyn budowlanych to najwygodniejszy sposób na zakup sprzętu potrzebnego do różnych prac prowadzonych na placach budowy. Nie oznacza to obciążania równowagi ekonomicznej przedsiębiorstwa. Być może jego główną zaletą jest to, że wszystkie opłaty leasingowe są odpisywane w koszt własny, w wyniku, czego obniża się podstawa opodatkowania. Dzięki temu stosunkowo łatwo i opłacalnie kupić na leasing każdy sprzęt budowlany. Tłumaczy to fakt, że wiele firm preferuje te usługi od bezpośredniego zakupu sprzętu budowlanego lub kredytów.

Korzyści jakie zapewnia leasing maszyn budowlanych

W rzeczywistości leasing to rodzaj usług finansowych bezpośrednio związanych z kredytowaniem. Można to traktować, jako długoterminową dzierżawę jakiejś ruchomości. W przypadku projektów długoterminowych leasing sprzętu to najwygodniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na zakup niezbędnego sprzętu: ładowarek, koparek, koparko-ładowarki, minikoparki, spycharki oraz innych maszyn do prac drogowych i ziemnych. Jeśli kredyt na sprzęt budowlany jest dla firm bardzo kosztowny, to leasing wiąże się z odnowieniem wyposażenia, nawet, jeśli firma budowlana odczuwa poważny niedobór środków.

To właśnie jest główny powód, dla którego firmy zmuszone są do korzystania z leasingu maszyn budowlanych. Nawet te przedsiębiorstwa, które dysponują dużymi środkami finansowymi, również odnawiają swoją flotę sprzętu poprzez leasing, co zresztą nie dziwi. Pozwala to na zakończenie budowy w uzgodnionym terminie, przy jednoczesnej oszczędności środków finansowych. Zakupiony sprzęt z pewnością w pełni uzasadni jego koszt i pozwoli zakończyć budowę zgodnie z projektem i na czas.

Dlaczego wzrasta popyt na leasing maszyn budowlanych?

Obecnie na rynku budowlanym panuje duża konkurencja, a potencjalny klient nie chce ryzykować swoich pieniędzy i reputacji.Terminowe dostarczenie obiektu na czas i pełna realizacja zadania technicznego jest warunkiem koniecznym dla klienta.Tylko firmy posiadające flotę maszyn budowlanych oraz kadrę specjalistów są w stanie sprostać surowym wymaganiom rynku. Ale jeśli szukanie ludzi jest łatwiejsze, to zakup nowego sprzętu jest często zbyt drogi dla budowniczych. Zwykle są tu dwa wyjścia – porzucić duży i dobrze opłacany biznes lub zaciągnąć kredyty. Oba rozwiązania nie są opłacalne, ale nie będziesz musiał wybierać mniejszego zła. Firma leasingowa pomoże wyposażyć firmę leasingując maszyny budowlane przy zrównoważonych kosztach.

Zakres warunków finansowania zakupu maszyn budowlanych w leasingu

  • Pierwsza wpłata już od 5%
  • Wiek maszyny budowlanej wraz z okresem finansowania nie przekracza 16 lat
  • Maszyny budowlane używane do 14 lat
  • Okres leasingu do 5 lat (60 m-cy)
  • Korzystne warunki ubezpieczenia
  • Uproszczona procedura leasingowa
  • Raty leasingu mogą być: stałe, sezonowe, w nierównej wysokości (degresywne).

Jak działa leasing w budownictwie?

Zużyty sprzęt spowalnia i zmniejsza wydajność cyklu budowy. Niesprawny sprzęt, przynosi wielkie straty właścicielom firm, pogarsza wydajność, wydłuża czas przestoju sprzętu. Częste awarie spowodowane są przeciążeniem sprzętu budowlanego i pracą w trudnych warunkach. Współpraca z firmą leasingową przesądza o wyborze sprzętu budowlanego. Po zawarciu umowy można od razu w pełni eksploatować przedmiot leasingu, stopniowo spłacając raty leasingowe. Jeśli zysk firmy budowlanej zależy bezpośrednio od specjalistycznego sprzętu, nie ma wygodniejszego i bardziej efektywnego narzędzia niż leasing. Niemal wszystkie obecnie znane firmy korzystają z takich usług, nawet pomimo dość solidnego obrotu środków oraz obecności we flocie koparek, ładowarek i innych urządzeń.

Funkcje leasingu maszyn budowlanych:

  • Szybkość pozyskiwania sprzętu budowlanego.
  • Szybki dostęp do dowolnych modeli koparek, spychaczy itd.
  • Ochrona kapitału obrotowego. Nie musisz zamrażać aktywów, co znacznie spowalnia rozwój.

Firma budowlana będzie mogła skutecznie rozwiązać postawione przed nią zadania modernizacji pracy za pomocą leasingu. Być może nie ma bardziej racjonalnego rozwiązania dla firm budowlanych o stosunkowo niewielkich obrotach środków niż wykorzystanie takiego instrumentu finansowego jak leasing maszyn budowlanych.

Leasing koparki, a także innych urządzeń oznacza, zatem podjęcie właściwej i opłacalnej decyzji. Rzeczywiście, poza wszystkimi zaletami, różnorodnością i elastycznością finansowania, leasing nie pociąga za sobą trudności prawnych. Jest to niezwykle wygodne w kwestiach przetwarzania niezbędnej dokumentacji, a także wyboru opcji płatności. W zależności od warunków, a także okresu, na jaki firma może potrzebować np. koparko-ładowarki w leasing, dobierany jest optymalny harmonogram płatności dla leasingobiorcy.

Back to top