Aktualności

Financial Group Piotr Kryszczuk - Getin Leasing Wrocław

Leasing konsumencki, czyli leasing na cele prywatne, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób fizycznych chcących zakupić nowy samochód, sprzęt AGD czy nawet meble. To elastyczna forma finansowania, która pozwala cieszyć się nowym produktem, nie obciążając jednocześnie domowego budżetu. Warto zastanowić się, kiedy warto skorzystać z leasingu jako osoba fizyczna.

Pierwszą zaletą leasingu konsumenckiego jest fakt, że nie trzeba dysponować dużą gotówką, aby móc dokonać zakupu. Dzięki niskim opłatom początkowym oraz stałym ratom, można uzyskać dostęp do nowego sprzętu bez konieczności wydawania jednorazowej kwoty. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy mieć dostęp do sprzętu najnowszej generacji, ale nie mamy pieniędzy na jego zakup.

Druga zaleta leasingu to elastyczność umowy. Można dostosować okres trwania leasingu oraz ustalić wysokość opłaty początkowej, co pozwala dopasować umowę do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Ponadto, po zakończeniu umowy istnieje możliwość wykupu sprzętu za atrakcyjną cenę lub wymiany na nowszy model.

Kolejnym powodem, dla którego warto skorzystać z leasingu konsumenckiego, [...]

Leasing maszyn i urządzeń dla firm jest popularnym sposobem finansowania w świecie biznesu. Pozwala on firmom na skorzystanie z nowoczesnego sprzętu bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku pozyskiwania maszyn i urządzeń, które są nieodłącznym elementem wielu przedsiębiorstw. Leasing daje możliwość korzystania z tych maszyn i urządzeń, bez konieczności ponoszenia dużej początkowej inwestycji. Przyjrzyjmy się niektórym maszynom i urządzeniom, które można wziąć w leasing.

Po pierwsze, leasing umożliwia firmom dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, który może być drogi w zakupie. Wielu przedsiębiorców nie ma zasobów finansowych, aby inwestować duże sumy pieniędzy w maszyny i urządzenia. Dzięki leasingowi mają one możliwość korzystania z niezawodnego i nowoczesnego sprzętu, co przyczynia się do poprawy efektywności pracy.

Po drugie, leasing daje firmom elastyczność. Umowy leasingu są często dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Mogą one obejmować różne okresy trwania, częstotliwość płatności i opcje przedłużenia umowy. Jest to szczególnie ważne dla firm, które potrzebują sprzętu jedynie [...]

Ekologia jest coraz ważniejszym tematem omawianym na całym świecie. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które pomogą zminimalizować negatywny wpływ człowieka na środowisko. Jednym z takich rozwiązań jest leasing ekologiczny, który pozwala na korzystanie z ekologicznych technologii i usług, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Leasing ekologiczny ma wiele korzyści dla środowiska. Po pierwsze, umożliwia szybkie wprowadzenie ekologicznych rozwiązań na rynek. Dzięki temu, instytucje oraz konsumenci mogą korzystać z nowoczesnych, ekologicznych technologii, które pomagają zmniejszać emisję gazów cieplarnianych, zużycie wody oraz energii elektrycznej. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych ma kluczowe znaczenie w walce z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu.

Po drugie, leasing ekologiczny stymuluje innowacje w dziedzinie ekologicznej technologii. Dzięki temu, firmy zajmujące się leasingiem ekologicznym inwestują w badania i rozwój nowych, jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań. Przykładem mogą być panele słoneczne, które początkowo były drogie i mało efektywne, a teraz coraz częściej stają się opłacalną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii.

[...]

Leasing to popularna metoda finansowania, która od dawna jest wykorzystywana przez firmy w celu pozyskiwania różnego rodzaju dóbr, takich jak samochody, maszyny czy inne urządzenia niezbędne do funkcjonowania i rozwoju firmy. W ostatnich latach leasing stał się również skutecznym narzędziem w inwestowaniu w nowoczesne technologie.

Dlaczego leasing jest tak atrakcyjną opcją dla przedsiębiorców poszukujących innowacyjnych rozwiązań, pragnących oprzeć rozwój swojej firmy na nowoczesnych technologiach? Prześledźmy kilka korzyści, jakie niesie ze sobą ta forma finansowania.

Po pierwsze, leasing pozwala na elastyczność i dostęp do najnowszych technologii. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie technologiczne rozwiązania stają się przestarzałe w błyskawicznym tempie. Dzięki leasingowi przedsiębiorcy mogą z łatwością wymienić starszy, mniej wydajny sprzęt na nowocześniejszy model. Dzięki temu mogą utrzymać swoją działalność na najwyższym poziomie i konkurować z innymi przedsiębiorstwami, które korzystają z najnowszych technologii.

Po drugie, leasing zapewnia mniejsze obciążenie finansowe. W tradycyjnym modelu zakupu nowych technologii przedsiębiorca musi zainwestować duże kwoty od razu, co [...]

Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych z sektora małych i średnich firm, często staje przed dylematem, kiedy chodzi o finansowanie pozyskania nowych aktywów, takich jak samochody, sprzęt do produkcji czy komputery. W takich przypadkach warto rozważyć leasing, który oferuje dwie podstawowe opcje: leasing operacyjny i leasing finansowy.

Wydawało by się, że są to w zasadzie identyczne sposoby pozyskania niezbędnych firmie aktywów. W obu przypadkach leasingodawca przekazuje leasingobiorcy do użytkowania sprzęt będący przedmiotem leasingu, za co leasingobiorca wnosi opłaty w postaci rat leasingowych. Mimo tego podobieństwa leasing operacyjny i leasing finansowy to dwa różne instrumenty finansowe.

Leasing operacyjny i leasing finansowy – różnice

Leasing operacyjny i leasing finansowy różnią wymogi dotyczącymi czasu trwania umowy leasingowej, status prawny aktywów pozostających przedmiotem leasingu i związane z nim odpisy amortyzacyjne, sposób zapłaty podatku VAT, kwestia przejęcia na własność przedmiotu leasingu przez leasingobiorcę po zakończeniu umowy leasingowej. I oczywiście sposób naliczania kosztów podatkowych leasingobiorcy.

Okres trwania umowy leasingowej

W przypadku [...]

Leasing, czyli wynajem długoterminowy, jest coraz popularniejszym sposobem finansowania wśród przedsiębiorców. Daje on szereg korzyści i możliwości rozwoju dla firm, które chcą zainwestować w nowe środki trwałe, maszyny, sprzęt czy pojazdy. W tym artykule omówimy, jak wykorzystać leasing do rozwoju biznesu.

Pierwszą korzyścią wynikającą z leasingu jest ograniczenie kosztów inwestycji. Zamiast ponosić duże wydatki na zakup wymaganego sprzętu, przedsiębiorca może wynająć go na określony okres czasu. W ten sposób zamiast płacić jednorazowo, wydatki są rozłożone na comiesięczne raty, co pozwala na łatwiejsze zarządzanie budżetem firmy.

Kolejną zaletą leasingu jest możliwość korzystania z najnowszych technologii i urządzeń. Dzięki wynajmowanemu sprzętowi przedsiębiorca może mieć dostęp do nowoczesnych narzędzi niezbędnych do rozwoju firmy. W przypadku szybko zmieniających się branż, posiadanie nowoczesnego sprzętu jest kluczowe do utrzymania konkurencyjności na rynku.

Leasing oferuje również elastyczność. W zależności od potrzeb firmy, przedsiębiorca może zdecydować na wynajem krótkoterminowy (kilka miesięcy) lub długoterminowy (kilka lat). Istnieje również możliwość przedłużenia umowy po zakończeniu [...]

Flota pojazdów odgrywa niezwykle istotną rolę w branży transportowej, umożliwiając skuteczne i efektywne przemieszczanie towarów oraz osób na długie i krótkie dystanse. Dzięki dobrze zarządzanej flocie, przedsiębiorstwa transportowe są w stanie świadczyć usługi na wysokim poziomie, dbając jednocześnie o terminowość i bezpieczeństwo dostaw.

Niemniej jednak, w miarę upływu lat, nieuniknionym staje się proces starzenia floty pojazdów. Częste eksploatowanie oraz intensywne użytkowanie naraża pojazdy na zużycie, które w konsekwencji prowadzi do wielu problemów. Niskie osiągi, wzrost kosztów utrzymania, większe ryzyko awarii czy większe emisje to tylko niektóre z zagadnień, z którymi muszą się zmierzyć przedsiębiorcy w tej branży.

Odpowiedzią na te problemy może być leasing. Nie tylko pozwala on na zbudowanie i utrzymanie nowoczesnej floty pojazdów, ale także daje przedsiębiorcom możliwość regularnego odnawiania swoich zasobów. Leasing staje się coraz popularniejszą opcją, gdyż zapewnia dostęp do nowych, niezawodnych i bardziej ekonomicznych pojazdów, które znacznie podnoszą konkurencyjność i sprawność operatorów transportowych. Dzięki elastycznym i spersonalizowanym umowom [...]

Jeśli zajmujesz się turystyką lub inną działalnością związaną z wykorzystywaniem jednego lub kilku autobusów, wiesz jak ważnym rozwiązaniem dla Twojej firmy jest leasing autobusów. Wszelkie warunki współpracy z firmą działającą w branży finansowej określone są w umowie, pod którą podpisują się strony transakcji. Po dopełnieniu procedur i wpłaceniu zaliczki możesz w pełni dysponować autobusem. Korzyści z tego, są znaczące, ponieważ środki potrzebne na jego zakup można przeznaczyć na rozwój biznesu.

Leasing autobusów – czym jest?

Pasażerski transport drogowy jest pożądaną usługą na rynku, która wymaga dostępności środków transportu, dlatego trzeba inwestować w biznes. Ale nie zawsze przedsiębiorca ma wolne środki na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności. Istnieje możliwość zakupu autobusu w leasingu, bez wydawania ogromnych sum na zakup drogich samochodów. Leasing może mieć charakter operacyjny lub finansowy, zależy to od tego, czyim właścicielem pozostanie autobus po wygaśnięciu umowy.

Leasing operacyjny zakłada, że autobus po przejściowej własności wraca do firmy leasingowej, a cały okres trwania umowy [...]

Czym jest leasing konsumencki?

Leasing konsumencki to forma finansowania polegająca na wynajmie dóbr trwałych, takich jak samochody, meble, sprzęt komputerowy lub inne. W przypadku leasingu konsumenckiego wynajmującym jest osoba prywatna, a nie firma, jak ma to miejsce w przypadku leasingu korporacyjnego.

Jak wziąć leasing konsumencki?

Wzięcie leasingu konsumenckiego jest stosunkowo proste i wymaga jedynie złożenia odpowiedniego wniosku do instytucji finansowej, która udziela takiego wsparcia. Najczęściej jest to bank lub firma leasingowa. Aby wziąć leasing, musisz złożyć wniosek o leasing, który powinien zawierać informacje o twoim dochodzie, wyciąg z konta bankowego oraz inne dokumenty potwierdzające twoją tożsamość.

Jaki jest koszt leasingu konsumenckiego?

Koszt leasingu konsumenckiego zależy od wielu czynników, takich jak wartość dóbr trwałych, które chcesz wziąć w leasing, okres trwania umowy, wysokość wpłaty wstępnej, oprocentowanie i inne. Koszty leasingu są jednak zazwyczaj niższe niż koszty kredytu bankowego, ponieważ wpłata wstępna nie jest konieczna, a oprocentowanie jest niższe.

Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy [...]

Właściciele firm chętnie korzystają z leasingowania pojazdów a przemawiają za tym względy podatkowe. Ograniczenia prawne powodowały, że osoby fizyczne nie miały możliwości posłużenia się leasingiem na przykład przy zakupie samochodu. Obecnie nie ma już przeszkód legislacyjnych, oferta leasingu konsumenckiego jest bardzo duża, dlatego wiele osób coraz częściej decyduje się skorzystanie z oferty firmy leasingowej.

Czym jest leasing konsumencki?

Leasing jest umową cywilnoprawną zawieraną przez finansującego, czyli leasingodawcę oraz klienta, czyli leasingobiorcę. Czym wyróżnia się leasing konsumencki? Tym, że to nie przedsiębiorca staje się leasingobiorcą, ale sobą indywidualna nie prowadzącą żadnej działalności gospodarczej. Jednak każda ze stron posiada swoje prawa oraz obowiązki. A dokładnie finansujący udostępnia leasingobiorcy samochód, który ujęty jest w umowie i wiąże się to z obowiązkiem comiesięcznego przelewania na konto leasingodawcy ustalonej kwoty raty. Trzeba stwierdzić, że umowa leasingu zawiera składniki kredytu w postaci rat oraz dzierżawienia, ponieważ to leasingodawca jest właścicielem pojazdu. Leasing konsumenci na podstawie ustawy obowiązuje w Polsce od roku [...]

Back to top