Aktualności

Financial Group Piotr Kryszczuk - Getin Leasing Wrocław

Firmy zajmujące się robotami budowlanymi oraz drogowymi korzystają z różnego sprzętu a przede wszystkim z koparki. Duże przedsiębiorstwa obracające sporym kapitałem często decydują się na zakup nowego sprzętu, jednak mniejsze lub dopiero wchodzące na rynek nie dysponują takimi środkami. Dla nich najlepszym rozwiązaniem okazuje się leasing koparki nowej lub używanej. Dlaczego wybór takiego rozwiązania jest opłacalny?

Leasing – czym jest?

Leasing to nic innego jak umowa cywilnoprawna która jest podpisywana między leasingodawcą to znaczy podmiotem, który finansuje zakup np. koparki i użytkującym, czyli leasingobiorcą. Ten drugi ma możliwość korzystania z koparki, ale pod warunkiem wpłacania terminowych rat w wyznaczonej wysokości. Czym różni się leasing od wynajmu? Po zakończeniu trwania umowy leasingowej w tym przypadku koparka może stać się własnością użytkownika-leasingobiorcy.

Czy wiek koparki ma znaczenie przy leasingu?

Firma udzielająca leasingu posiada w swoich zapisach informacje, że maksymalny wiek koparki wraz z okresem finansowania to16 lat, natomiast w przypadku koparki używanej 14 lat. Okres leasingu określany [...]

Lexus to nie tylko luksusowy samochód, to cała koncepcja, za którą chcesz podążać.

Takie maszyny bez słów mówią o swoim właścicielu i robią to bardzo wymownie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz crossovera, SUV-a, sedana czy coupe, wszystkie są samochodami o statusie, który trzeba dopasować. Bardzo ważne jest, aby znaleźć dobry sposób finansowania zakupu tego auta. Wiadomo, że jest to duży wydatek zarówno dla osoby prywatnej jak i przedsiębiorcy, ale dzięki leasingowi nie trzeba angażować dużej kwoty swoich środków finansowych.

Dlaczego warto kupić samochód Lexus w leasingu?

Będąc właścicielem firmy a zarazem miłośnikiem motoryzacji i samochodu marki Lexus, który posłuży do prowadzenia działalności gospodarczej można spełniać marzenia i rozwijać swój biznes. Dzięki skorzystaniu z oferty leasingowej nie dojdzie do utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa. Spłata wartości lexusa będzie rozłożona w czasie, ponadto z każdej raty można odliczyć podatek VAT i dochodowy w przysługującej wielkości.

Jeżeli samochód marki Lexus będzie użytkowany do celów firmowych oraz prywatnych, wtedy [...]

Jednym z bardzo perspektywicznych obszarów rozwoju biznesu jest segment sektora usługowego takiego jak: restauracje, kawiarnie, bary oraz hotelarstwo. Kupując sprzęt gastronomiczny właściciele restauracji coraz częściej korzystają z tak nowoczesnego instrumentu finansowego jak leasing. Jest to umowa cywilno-prawna na podstawie, której leasingodawca przekazuje do użytkowania określone przedmioty, w zamian leasingobiorca spłata wyliczone raty. Zdaniem ekspertów ten sektor usługowy nie jest jeszcze priorytetowym obszarem dla firm leasingowych, choć ma szerokie perspektywy rozwoju w przyszłości.

Sprzęt gastronomiczny w leasing

Właściciel restauracji lub hotelu może skorzystać z leasingu operacyjnego i całą ratę wliczyć w kosztu uzyskania przychodu. A to pozwoli leasingobiorcy zmniejszyć podatki (PIT albo CIT). Natomiast podatek VAT trzeba płacić przy wszystkich ratach leasingowych. Inną możliwością, z jakiej może skorzystać restaurator lub hotelarz to leasing finansowy. Sprzęt jest własnością leasingodawcy a osoba korzystająca z niego odlicza od wyliczonego podatku koszt jego amortyzacji. Podatek VAT od należnych rat leasingobiorca musi zapłacić z góry.

Restauracja lub bar potrzebują sprzętu gastronomicznego [...]

Brakuje gotówki na zakup motocykla, gdzie szukać źródła finansowania? Wydawać się może, że kupienie używanego motocykla to niedroga inwestycja a wiele satysfakcji z jazdy do późnej jesieni. Jednak nie jest to do końca prawdą. Taka transakcja może obejmować kwotę kilku tysięcy a przy bardziej markowych i wypasionych jednośladach nawet kilkadziesiąt tysięcy. Posiadanie takiej gotówki nie zawsze jest możliwe, dlatego wiele osób posiłkuje się pożyczkami lub leasingiem na motocykl. Ale ostateczną decyzję podejmuje przyszły właściciel, analizując swoje możliwości finansowe lub zdolność kredytową.

Jeżeli brakuje gotówki a chcemy nabyć używany motocykl możemy udać się do banku albo prywatnej firmy pożyczkowej. Jednak uzyskanie środków na taki zakup jest dość trudną sprawą, dlatego niektórzy sięgają po kredyty gotówkowe, ale trzeba się liczyć z wyższymi kosztami ich uzyskania. Czy można ubiegać się o inną formę sfinansowania nabycia upragnionego motocykla? Tak, oczywiście, że można, do wyboru pozostaje leasing konsumencki lub operacyjny.

Ale, z czym wiąże się wzięcie motocykla używanego w leasing? [...]

Działalność leasingowa to działalność gospodarcza polegająca na nabyciu przez leasingodawcę nieruchomości we własność w celu jej późniejszego świadczenia za odpłatność za czasowe posiadanie i użytkowanie osobie prawnej lub osobie fizycznej. Leasing samochodu to sposób jego nabycia lub eksploatacji, będący skrzyżowaniem leasingu z kredytem. Oznacza to, że będziesz musiał płacić comiesięczne raty za samochód (tak jak przy wynajmie), a po zakończeniu okresu leasingu możesz wykupić samochód.

Jakie są rodzaje leasingu?
  • Leasing inwestycyjny polega na nabyciu przez leasingodawcę własności i odpłatne udostępnienie leasingobiorcy – osobie prawnej lub indywidualnemu przedsiębiorcy. Opłaty za czasowe posiadanie i korzystanie z nieruchomości w celu jej późniejszego wykorzystania przez leasingobiorcę w jego działalności gospodarczej.
  • Leasing konsumencki to działalność leasingowa polegająca na nabyciu przez leasingodawcę własności oraz odpłatnym udzieleniu opłaty za czasowe posiadanie i korzystanie przez leasingobiorcę – osobę fizyczną w celu jej późniejszego wykorzystania.
Leasing przyczynia się do:
  • Rozwiązywanie problemów inwestycyjnych podmiotów gospodarczych
  • Pełniejsze zaspokojenie potrzeb konsumpcyjnych ludności
  • Rozwój gospodarki kraju, wzrost [...]

Leasing aut ciężarowych to jeden z najbardziej poszukiwanych produktów na rynku leasingu. Konieczność zakupu samochodów ciężarowych pojawia się wśród przedsiębiorstw o różnej wielkości i rodzaju działalności oraz indywidualnych przedsiębiorców. Dlatego nasza firma oferuje usługi leasingu aut ciężarowych. Korzystając z tej formy zakupu możesz kupić różne pojazdy nowe lub używane: samochód ciężarowy powyżej 3, 5 ton, autobus, ciągnik siodłowy, przyczepy lub naczepy.

Dlaczego rośnie popularność zakupu aut ciężarowych na leasing?

Przyczyną zakupu samochodów ciężarowych na leasing jest tanie finansowanie. Dzięki temu przedsiębiorca może sprawnie uzyskać fundusze bez starcia z nadmierną papierologią.

Jakie zalety dostrzegają klienci naszej firm leasingowej kupujący ciężarówkę lub przyczepę w leasingu?
  • Możliwość zaliczenia auta ciężarowego w koszty w krótkim czasie. Korzystając z leasingu operacyjnego przedsiębiorca ma możliwość wrzucenia leasingowego samochodu w koszty w ciągu dwóch lat. Ale to nie wszystko! Już 70 procent wartości auta ciężarowego może zaliczyć w koszty w ciągu jednego lub dwóch miesięcy.
  • Co jeszcze uda się zaliczyć w koszty [...]

Leasing maszyn budowlanych to najwygodniejszy sposób na zakup sprzętu potrzebnego do różnych prac prowadzonych na placach budowy. Nie oznacza to obciążania równowagi ekonomicznej przedsiębiorstwa. Być może jego główną zaletą jest to, że wszystkie opłaty leasingowe są odpisywane w koszt własny, w wyniku, czego obniża się podstawa opodatkowania. Dzięki temu stosunkowo łatwo i opłacalnie kupić na leasing każdy sprzęt budowlany. Tłumaczy to fakt, że wiele firm preferuje te usługi od bezpośredniego zakupu sprzętu budowlanego lub kredytów.

Korzyści jakie zapewnia leasing maszyn budowlanych

W rzeczywistości leasing to rodzaj usług finansowych bezpośrednio związanych z kredytowaniem. Można to traktować, jako długoterminową dzierżawę jakiejś ruchomości. W przypadku projektów długoterminowych leasing sprzętu to najwygodniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na zakup niezbędnego sprzętu: ładowarek, koparek, koparko-ładowarki, minikoparki, spycharki oraz innych maszyn do prac drogowych i ziemnych. Jeśli kredyt na sprzęt budowlany jest dla firm bardzo kosztowny, to leasing wiąże się z odnowieniem wyposażenia, nawet, jeśli firma budowlana odczuwa poważny niedobór środków.

To [...]

Maszyny rolnicze to jeden z najbardziej rewolucyjnych wynalazków nowoczesnej technologii. Podstawowe ludzkie zapotrzebowanie na produkty rolne zawsze zmuszało nas do rozwijania sprzętu. W ciągu ostatnich lat postęp w maszynach rolniczych zmienił charakter prac polowych i hodowlanych oraz wytwarzania podstawowych produktów. Jego posiadanie stało się jednym z warunków udanego biznesu i rosnącej pozycji na konkurencyjnym rynku. Wydajny sprzęt wiodących producentów może znacznie zmniejszyć straty plonów, zwiększając jego jakość. Jednak z różnych względów duża część rolników i firm rolniczych nie może sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu rolniczego za gotówkę lub kredyt i wybiera leasing na maszyny rolnicze.

Co musisz wiedzieć biorąc maszynę rolniczą w leasing?

Leasing to instrument finansowy nie do końca opanowany przez rolników. Po części dzieje się tak również, dlatego, że firmy leasingowe są ostrożne, ale nadchodzą inne czasy. Głównym udogodnieniem w pozyskaniu sprzętu do leasingu jest to, że firma leasingowa przejmuje całą papierową pracę przy zakupie i rejestracji sprzętu, taką jak rejestracja, ubezpieczenie, [...]

Samochody AUDI należą do najbardziej popularnych i uznawane są za szczególnie luksusowe. Miłośnicy marki Audi nie wyobrażają sobie zakupu modelu innego producenta. Co ważne, proponujemy leasing samochodów osobowych marki Audi. To rozwiązanie wybierane przez osoby, które chcą rozłożyć koszty w czasie.

Samochody marki Audi – historia, modele, leasing

Marka zasłynęła z innowacyjnych rozwiązań i szerokiego wyboru luksusowych samochodów osobowych. Wszystko zaczęło się od Międzynarodowego Rajdu Alpejskiego, w czasie którego marka osiągała sukcesy. Mowa o początku XX wieku! To moment, w którym samochody Audi zyskały popularność, lecz historia marki rozpoczęła się jeszcze wcześniej, w wieku XIX.

W 1899 roku August Horch założył spółkę August-Horch-Motorwagen AG. Jego kariera w spółce nie trwała długo, a w 1909 roku założył nową, a mianowicie Audi AG. Być może zastanawiasz się, jaka jest geneza tej nazwy. To proste! Nazwisko twórcy przetłumaczono na język łaciński. Marka Audi na stałe wpisała się w historię między innymi ze względu na innowacyjność wprowadzanych [...]

Amerykańska marka Jeep ma zwolenników na całym świecie. Samochody te wyróżniają się nie tylko rozmiarami czy estetyką, ale także ciekawą historią. Pojazdy te osiągają rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. W Polsce stale zyskują coraz szersze grono miłośników. Jeśli również marzysz o takim pojeździe, możesz skorzystać z opcji leasingu samochodów Jeep!

Leasing samochodów Jeep – więcej na temat marki

Marka Jeep działa od 1943 roku, w Tolego, w stanie Ohio. Pierwszy samochód marki wprowadzono na rynek w roku 1945, lecz nazwa Jeep stosowana była już wcześniej. Określano tak samochody wojsk USA w czasie II Wojny Światowej.

Produkowane były przez prekursorów marki Jeep, a więc Willys-Overland. W porównaniu do innych pojazdów wojskowych, samochody te odznaczały się lekkością. Ponadto, według zachodniej Wikipedii, były to pierwsze samochody typu SUV z napędem na cztery koła. Lista modeli Jeep tworzonych z myślą o potrzebach wojska jest naprawdę długa. Pierwszym modele tego typu był Willys Quad, natomiast ostatnim Kaiser Jeep M715 [...]

Back to top