Aktualności

Financial Group Piotr Kryszczuk - Getin Leasing Wrocław

Firmy Solaris nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ci, którzy poruszają się na co dzień komunikacją miejską, z pewnością doskonale znają autobusy tej firmy. Leasing autobusów Solaris to świetne rozwiązanie. Dlaczego? Sprawdź!

Dlaczego właśnie autobusy Solaris?

Solaris to polska marka, której historia rozpoczęła się w 1994 roku. Obecnie marka jest częścią hiszpańskiej grupy CAF, z siedzibą w autonomicznym Kraju Basków. Pierwszy autobus Solaris pojawił się na rynku w roku 1999, a w ciągu ostatnich lat firma zyskała ogromną popularność.

Skąd taka renoma marki? Jak donosi Wikipedia, w 1995 roku firma Solaris wygrała przetarg na produkcję miejskich autobusów w rejonie Poznania. Były to prawdopodobnie jedne z pierwszy niskopodłogowych autobusów miejskich, co zostało pozytywnie odebrane przez mieszkańców i turystów, ze względu na komfort i bezpieczeństwo poruszania się.

Kolejne lata to tylko następne sukcesy! Na początku roku 2000 powstawały między innymi autobusy międzymiastowe tej marki. Pojawiły się także autobusy Solaris z napędem gazowym i inne udoskonalenia. W [...]

Chcąc obniżyć koszty i zapewnić firmie stabilność finansową przedsiębiorcy z branży transportowej często decydują się leasing samochodów dostawczych Volkswagen. Dlaczego właśnie marka ta cieszy się popularnością? Przeczytaj nieco więcej o kultowych pojazdach tej marki.

Historia samochodów dostawczych Volkswagen

W ramach grupy Volkswagen działa odrębna marka, a mianowicie Volkswagen Samochody Dostawcze (VWSD). Eksperci tej marki projektują pojazdy właśnie z myślą o branży dostawczej. Co ciekawe, dostawcze samochody marki Volkswagen na stałe zapisały się nie tylko w historii motoryzacji, ale i w historii kultury!

Ci z nas, którzy nie pamiętają lat 60-tych i 70-tych, z pewnością niejednokrotnie oglądali filmy rozgrywające się w tym okresie lub o nim opowiadające. Trudno nie wspomnieć o samochodach transportowych Volkswagen, które popularne były właśnie w tym czasie. Powstały jednak duży wcześniej. Kultowy już Volkswagen Samba-Bus to tak naprawdę pierwszy samochód dostawczy tej marki, choć został zaprojektowany dla przewoźników osobowych. Trafił na rynek w roku 1951. Wcześniejsze prototypy i rysunki powstawały już [...]

Samochody bawarskiej marki BMW na stałe wpisały się na listę najpopularniejszych pojazdów osobowych na świecie. Jeśli również cenisz sobie tę markę, lecz nie chcesz pozbywać się całej zawartości portfela, koniecznie przemysł leasing leasing samochodów osobowych marki BMW.

Samochody marki BMW w ofercie Leasing Wrocław

Dlaczego samochody marki BMW są tak popularne? Być może wynika to z faktu, że marka może pochwalić się 100-letnią historią. Wszystko zaczęło się od produkcji samolotów! Dopiero później nadszedł czas na motocykle i samochody. W latach 1927-28 powstały prototypy pierwszego pojazdu samochodowego tej marki. Natomiast data pierwszej produkcji samochodu BMW przypada na rok 1929.

W latach 30-tych szczególnym zainteresowaniem cieszyły się samochody sportowe tego producenta. Do dziś marka BMW bywa kojarzona właśnie z wyścigami samochodowymi. Z kolei sam logotyp należy kojarzyć z pierwszym etapem działalności marki. Kolorystyka nawiązuje do barw regionu pochodzenia założycieli, a więc Bawarii. Grafika inspirowana była z kolei kształtem śmigła samolotu.

Jaki samochód BMW wziąć w [...]

Leasing sprzętów medycznych budzi wiele emocji, ze względu na różnice w podatku VAT. Najbardziej opłacalną opcją jest oferta leasingu dla branży medycznej, w której uwzględnia się podatek VAT na poziomie 8 %. Jak uzyskać tak opłacalne finansowanie?

Opłacalny leasing dla branży medycznej

Przedstawiciele branży medycznej najczęściej preferują leasing finansowy bądź pożyczki finansowe. Dlaczego? Ponieważ w przypadku sprzętów medycznych opodatkowanych na poziomie 8 % leasing operacyjny nie jest dobrym wyborem. Decydując się na leasing operacyjny trzeba brać pod uwagę, że podatek VAT wyniesie 23 % . Tego typu finansowanie jest odpowiednie, gdy sprzęty są opodatkowane właśnie na tym poziomie i rodzaj leasingu nic nie zmieni. Zalety obu modeli leasingu będą w pełni wykorzystane przez firmy będące czynnymi płatnikami VAT.

Zaletą leasingu operacyjnego jest możliwość rozłożenia podatku VAT na miesięczne raty. Z kolei w przypadku finansowego leasingu konieczna jest zapłata podatku z góry. W przypadku finansowania operacyjnego opłatę wstępną można wliczyć w koszty, podobnie jak raty leasingu [...]

Leasing to bardzo opłacalne rozwiązanie. Równie opłacalny jest zakup samochodów i sprzętów poleasingowych. Dlaczego? Przekonaj się jak wiele korzyści płynie z tego rozwiązania.

Zakup sprzętów i samochodów poleasingowych

Stojąc przed wyborem produktu często porównujemy ceny zakupu. Sprawdzamy koszty zakupu produktów dostępnych w ramach oferty sprzedażowej całej gamy sklepów, producentów, dystrybutorów. Warto pamiętać o jeszcze jednej opcji, jaką jest zakup towarów poleasingowych. Dlaczego? Przede wszystkim sprzęty i pojazdy poleasingowe odznaczają się doskonałym stanem. W trakcie leasingu towary te muszą być użytkowane zgodnie z instrukcjami.

Serwisowanie najczęściej przeprowadzane jest w dedykowanych salonach, które wyszczególnione są w umowie leasingu. W dodatku, w razie napraw leasingobiorca musi korzystać z oryginalnych części producenta. Wszystko to sprawia, że poleasingowe sprzęty i samochody są właściwie jak nowe! Nowa jest również cena, która znacznie odbiega od ceny pierwotnej. Co więcej poleasingowe towary najczęściej charakteryzują się tak zwanym młodym wiekiem czy też niskim przebiegiem – w przypadku samochodów.

Korzystając z opcji zakupu towarów [...]

Inwestując w modernizację budynku przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na instalacje PV. Ceny prądu idą w górę, a ostatecznie oszczędności płynące z fotowoltaiki są często większe niż koszty. Możliwość leasingu fotowoltaiki otwiera więc nowe drzwi przed przedsiębiorcami!

Leasing fotowoltaiki sposobem na oszczędność

Odpowiedni dobór instalacji PV pozwala osiągnąć duże oszczędności finansowe w porównaniu do kosztów zużycia energii elektrycznej od dostawcy. W przypadku leasingu fotowoltaiki miesięczne oszczędności bywają wyższe niż kwota raty leasingu.

Co więcej, koszty można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Najczęściej wybieraną opcją jest operacyjny leasing instalacji PV. W takim wypadku raty finansowania są kosztem uzyskania przychodu. Gdy chodzi o leasing finansowy, instalacja staje się środkiem trwałym leasingobiorcy i kosztem przychodu jest amortyzacja oraz część odsetkowa raty.

Budynki, na których zastosowano panele fotowoltaiczne są samowystarczalne pod względem energii. W dodatku tak uzyskiwane źródło prądu jest niewyczerpalne. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest życie w zgodzie z środowiskiem. Tego rodzaju produkcja prądu nie wiąże [...]

Firmowym środkiem transportu coraz częściej jest rower, którym przedsiębiorca udaje się do pracy. Rower jest także głównym elementem wyposażenia nowoczesnych firm świadczących usługi transportowe w branży gastronomicznej. Dlatego leasing roweru jest jak najbardziej możliwy i opłacalny!

Kiedy warto wziąć rower w leasing?

Leasing roweru jest możliwy zawsze wtedy, gdy przedsiębiorca udowodni, iż ten środek transportu służy do celów firmowych. Osoby świadczące usługi u klienta, przedsiębiorcy dojeżdżający do miejsca wykonywania działalności, prowadzący biznes transportowy lub gastronomiczny z wykorzystaniem rowerów – mogą wziąć rower w leasing!

Skąd taka popularność rowerów? Samochody stały się wyborem niepraktycznym, gdy chodzi o działalność w centrach miast. Przedsiębiorcy żyjący w dużych miastach często rezygnują z samochodu jako firmowego środka transportu. W centrach miast zwykle zlokalizowane są płatne strefy parkowania. Korki uliczne również nie zachęcają do podróży samochodem. Widok dostawcy żywności na rowerze nikogo już nie dziwi! Oczywiście, rower jest również wyborem ekologicznym, co stanowi dodatkową zaletę.

Co więcej, zakup [...]

Związek Polskiego Leasingu opublikował podsumowanie roku 2019, gdzie przedstawione są najważniejsze dane dotyczące popularności leasingu w Polsce. Polacy chętniej wybierają leasing czy inne formy finansowania? Jakie są prognozy na przyszłość?

Co mówią dane na temat popularności leasingu?

Leasing jest rozwiązaniem szczególnie popularnym, zwłaszcza w zestawieniu z innymi formami finansowania, takimi jak kredyt bankowy. Dane potwierdzają ten kierunek. Badania Komisji Europejskiej wskazują na różnicę rzędu nawet 27 %, na niekorzyść kredytów. Jak wynika z podsumowania Związku Polskiego Leasingu z leasingu skorzystali przedsiębiorcy na różnym etapie rozwoju. Wśród klientów firm leasingowych aż 71,5 % stanowią małe firmy oraz mikro przedsiębiorstwa. Natomiast zaledwie 0,5% to klienci indywidualni a 0,04% przedsiębiorstwa sektora publicznego. Widać więc wyraźnie, że dla małych firm o przychodach nieprzekraczających 20 mln zł leasing jest formą dużo bardziej opłacalną niż kredyt lub zakup za gotówkę.

Leasing w 2019 r. – na jakie cele przeznaczane były środki?

Nie mniej istotne są cele przedsiębiorców, a więc sprzęty, pojazdy [...]

Leasing samochodu jest rozwiązaniem niezwykle opłacalnym. Problematyczną kwestią staje się często ubezpieczenie samochodu – zupełnie niepotrzebnie. To kolejny powód, dla którego warto skorzystać z naszej oferty. Podpowiadamy, jak uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z ubezpieczeniem pojazdu.

Jak ubezpieczyć samochód w czasie leasingu?

Ubezpieczenie leasingowanego samochodu nie musi być wysokie. Obowiązkiem jest wykup ubezpieczenia OC, a w przypadku leasingu zazwyczaj również AC. Konieczny może okazać się także zakup ubezpieczenia NNW – zależnie od treści umowy. Jak przedstawia się kwestia ubezpieczenia w przypadku współpracy z naszą firmą? Gdy chodzi o leasing nowego pojazdu proponujemy promocyjne składki na ubezpieczenie. Również w przypadku leasingu samochodów używanych możliwe są negocjacje kosztów ubezpieczenia.

Dlaczego należy zwrócić szczególną uwagę na aspekt ubezpieczenia? Ponieważ leasingowany samochód pozostaje własnością leasingodawcy. Stąd warunki ubezpieczenia są określane w odpowiednich zapisach umowy i leasingobiorca z reguły musi się do tych warunków dostosować. Również w przypadku leasingu finansowego, gdy samochód jest ewidencjonowany jako środek trwały leasingobiorcy, warunki [...]

Lekarze to szczególna grupa, gdy chodzi o finanse i ich rozliczanie. Firmy leasingowe wychodzą naprzeciw tym potrzebom, proponując dostosowane rozwiązania. Jaką ofertę wybrać, by leasing sprzętu medycznego był opłacalny?

Sprzęt medyczny – leasing dla lekarzy a zwolnienie z VAT

Lekarze, niezależnie od specjalizacji, to grupa podatników zwolniona z VAT. Tym samym, nie ma możliwości odliczenia podatku VAT podczas rozliczania przychodu. Dlatego leasing sprzętów medycznych bywa postrzegany jako kwestia problematyczna. Chcąc spełnić oczekiwania lekarzy, firmy leasingowe oferują dwie lub nawet trzy formy leasingowania. Wyróżnić można następujące możliwości:

  • leasing finansowy z VAT 8 % – podatek VAT przy zakupie sprzętu medycznego wynosi 8 % i tak jest również w przypadku leasingu finansowego. Zaletą tego rozwiązania jest między innymi fakt, że z reguły w momencie uiszczenia ostatniej raty leasingowany sprzęt staje się własnością leasingobiorcy. W przeciwieństwie do leasingu amortyzacyjnego, nie są ponoszone dodatkowe koszty wykupu. Podatek należy opłacić z góry w momencie zawarcia umowy z leasingodawcą. Podatek VAT [...]
Back to top