Leasing aut ciężarowych – korzyści
Leasing aut ciężarowych to jeden z najbardziej poszukiwanych produktów na rynku leasingu. Konieczność zakupu samochodów ciężarowych pojawia się wśród przedsiębiorstw o różnej wielkości i rodzaju działalności oraz indywidualnych przedsiębiorców. Dlatego nasza firma oferuje usługi leasingu aut ciężarowych. Korzystając z tej formy zakupu możesz kupić różne pojazdy nowe lub używane: samochód ciężarowy powyżej 3, 5 ton, autobus, ciągnik siodłowy, przyczepy lub naczepy.
Dlaczego rośnie popularność zakupu aut ciężarowych na leasing?
Przyczyną zakupu samochodów ciężarowych na leasing jest tanie finansowanie. Dzięki temu przedsiębiorca może sprawnie uzyskać fundusze bez starcia z nadmierną papierologią.
Jakie zalety dostrzegają klienci naszej firm leasingowej kupujący ciężarówkę lub przyczepę w leasingu?
- Możliwość zaliczenia auta ciężarowego w koszty w krótkim czasie. Korzystając z leasingu operacyjnego przedsiębiorca ma możliwość wrzucenia leasingowego samochodu w koszty w ciągu dwóch lat. Ale to nie wszystko! Już 70 procent wartości auta ciężarowego może zaliczyć w koszty w ciągu jednego lub dwóch miesięcy.
- Co jeszcze uda się zaliczyć w koszty przedsiębiorstwa? Z naliczonej raty można odliczyć VAT i wrzucić kwotę netto w koszty.
- Leasing nie spowoduje obniżenia zdolności kredytowej kupującego. Jak to możliwe? Otóż, leasing nie jest postrzegany jako koszt, dlatego zalicza się go koszty przedsiębiorstwa. Jaką przyniesie to korzyść? Jeżeli kupujący ma zamiar w niedługim czasie zaciągnąć kredyt w banku to leasing nie pokrzyżuje mu planów.
- Załatwienie wszystkich formalności z leasingowaniem auta ciężarowego trwa tylko od 3 do 5 dni.
- Ważne! Leasing daje możliwość uzyskania obniżenia podatków.
- Firmy prowadzące działalność sezonową chętnie korzystają z regulowania rat o różnej wysokości.
- Formalności przy umowie leasingowej na samochód ciężarowy. Kupując auto ciężarowe powyżej 3,5 tony trzeba przedstawić w firmie leasingowej wniosek, fakturę pro forma i ewentualnie dokumenty finansowe. Po skontaktowaniu się z naszą firmą otrzymasz wszystkie potrzebne informacje dla sprawnego przebiegu transakcji.
Korzyści, jakie przynosi przedsiębiorcy zakup auta ciężarowego w leasing
Jeżeli nie chcesz lub nie możesz przeznaczyć swoich pieniędzy na zakup nowego lub używanego auta ciężarowego nasza oferta leasingowa jest Ciebie! Specjaliści z naszej firmy zapewniają indywidualne podejście do każdej sytuacji, dzięki czemu cała procedura zajmuje naprawdę mało czasu. Możesz być pewien przejrzystości wykonania całej transakcji.
Jakie opłaty wiążą się z leasingiem aut ciężarowych?
- Kupujący jest zobowiązany do uiszczenia opłaty wstępnej. Czyli wpłacasz 5% kwoty, jeżeli kupujesz nowy samochód ciężarowy lub od 5% jeżeli kupujesz auto używane.
- Okres leasingu wynosi do 60 miesięcy.
- Istnieje możliwość wzięcia w leasing autobusu starszego oraz specjalistycznego pojazdu.
- Oferujemy różne rodzaje rat: równe, sezonowe lub degresywne.
- Masz możliwość negocjowania warunków ubezpieczenia auta ciężarowego.
Jak przedstawia się leasingowanie ciągników siodłowych?
- W tym przypadku uiszczasz również opłatę wstępną w wysokości od 5% zarówno dla aut nowych i używanych.
- Okres leasingowania wynosi do 60 miesięcy.
- Płacisz raty: równe, sezonowe lub degresywne
- Masz możliwość skorzystania z promocyjnych stawek ubezpieczeniowych.
Warunki leasingu przyczep i naczep
Trzeba zapłacić opłatę wstępną w wysokości od 0,01% jeżeli transakcja dotyczy przyczep lub naczep nowych oraz od 5% jeżeli dotyczy używanych. Pozostałe parametry przedstawiają się tak samo jak w/w.
Czy warto wybrać leasing, jako formę zakupu auta ciężarowego?
W Polsce istnieje możliwość wzięcia auta ciężarowego na długoterminowy leasing z opcją zakupu – leasingu. Jest to forma finansowania pojazdów skierowana przede wszystkim do firm. Mogą wybierać pomiędzy leasingiem operacyjnym (usługowy) a leasingiem finansowym (kapitałowy). Warto pamiętać, że z leasingu mogą korzystać nie tylko firmy, ale również osoby fizyczne, wtedy mówimy o leasingu konsumenckim (wynajem auta z prawem zakupu). W praktyce proces leasingu wygląda tak: nabywca udaje się do firmy leasingowej wybiera model, a następnie podpisuje umowę leasingu, zgodnie, z którą leasingodawca udostępnia samochód w zamian za umówione opłaty, czyli raty leasingowe. Nawiasem mówiąc, programy leasingowe stają się coraz bardziej atrakcyjne.