Najciekawsze przedmioty brane w leasing

Leasing jako forma finansowania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród firm. Łatwo można ten fakt wytłumaczyć – leasing oznacza, że firma nie musi brać kredytu, ani angażować zgromadzonych środków. Co istotne, leasing oznacza też, że firma nie traci swojej zdolności kredytowej. To kolejny bardzo istotny argument za leasingiem. Co można wziąć w leasing? Najczęściej leasingowane są pojazdy, a także specjalistyczny sprzęt.

Jakie przedmioty można wziąć w leasing?

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym w leasing można wziąć dowolny przedmiot, (zarówno nieruchomość, jak i ruchomość), o ile służy on celom zarobkowym albo jest inwestycją. Przedmiot leasingu wchodzi w skład środków trwałych firmy. Warto podkreślić, że przedmiotem leasingu mogą być przedmioty nowe i używane. Konkretne warunki leasingu np. rodzaj leasingowanego sprzętu, wiek używanych przedmiotów, maksymalna długość umowy leasingu itd. są uzależnione od zasad ustalonych przez konkretnego leasingodawcę.

Sprzęt gastronomiczny

Wszyscy wiemy bardzo dobrze, że wyposażenie restauracji lub baru jest dość kosztowne. Na szczęście można zdecydować się również i w przypadku sprzętu gastronomicznego na leasing. W praktyce oznacza to, że można wziąć w leasing zmywarki, okapy kuchenne, lodówki, naczynia do gotowania, ekspresy do kawy, lady chłodnicze, kostkarki do lodu itd. Szczegóły można ustalić z wybranym zleceniodawcą.

Meble biurowe

Jak najbardziej leasingowane mogą być także meble do siedziby Twojej firmy. Jeśli zatem chcesz komfortowo i funkcjonalnie umeblować buro, nie musisz inwestować własnych środków w zakup biurek, stołów, krzeseł, foteli itd. Dlaczego warto zdecydować się na leasing mebli biurowych? Abstrahując od zalet finansowych (m.in. optymalizacja podatkowa), warto pamiętać o tym, że bardzo często zmieniają się trendy aranżacyjne. Dzięki leasingowi można często wymieniać meble biurowe. Po prostu po zakończeniu jednej umowy leasingowej możesz po prostu podpisać nową i zmienić wystrój wnętrz w Twojej firmie.

Wyposażenie punktu usługowego

W leasing możesz wziąć także wyposażenie różnego rodzaju punktów usługowych. Niezależnie do tego, czy chcesz otworzyć warsztat samochodowy, stację kontroli pojazdów, studio fitness, gabinet kosmetyczny czy może salon fryzjerski, możesz nabyć bez problemu cały sprzęt, który będzie Ci potrzebny do prowadzenia biznesu. W przypadku punktów usługowych nowoczesny sprzęt jest bardzo ważny, ponieważ pozwala na dostosowanie oferty do oczekiwania klientów. Choćby z tego względu warto wziąć pod uwagę leasing.

Sprzęt audiowizualny

Często firmy potrzebują do prowadzenia działalności profesjonalnego sprzętu audiowizualnego. Chodzi tutaj chociażby o: telewizory, sprzęt audio, głośniki, ekrany LED itd. Tego typu sprzęty przydają się m.in. w hotelach lub w obiektach szkoleniowych. Warto podkreślić, że także i w tym przypadku klienci hoteli i ośrodków konferencyjnych mają dość wysokie wymagania. W praktyce oznacza to, że zachodzi konieczność regularnej wymiany sprzętu audiowizualnego, aby sprostać oczekiwaniom klientów. I w tym przypadku leasing jest najlepszym rozwiązaniem!

Back to top