Leasing dla nowych firm. Czy to możliwe?

Na rynku finansowym dużym zainteresowaniem wśród nowych firm cieszą się zarówno kredyty, jak i leasing. Obie formy finansowania brane są pod uwagę chociażby przy zakupie pojazdów czy specjalistycznych maszyn. W przepadku kredytu nowe firmy muszą liczyć się z tym, że niekoniecznie banki będą patrzyć na nie łaskawym okiem. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku leasingu. To firma finansowania, z której może skorzystać także nowa firma. Jak to możliwe?

Ryzyko szacowane jest indywidualnie

Warto podkreślić, że ryzyko w przypadku leasingu zawsze szacowane jest indywidualnie. Dotyczy to także początkujących przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z oferty leasingu. W tym miejscu warto podkreślić, że nowe firmy stosunkowo często starają się o leasing samochodu. To rozwiązanie jest dla nich o tyle korzystne, że opłata początkowa może wynosić zaledwie 5% wartości leasingowanego pojazdu. To naprawdę niewiele! A najczęściej nowe firmy nie dysponują takim kapitałem, aby móc wszystkie inwestycje opłacać gotówkowo.

Firma leasingowa, aby pozytywnie rozpatrzyć wniosek o leasing, musi mieć pewność, że dany podmiot będzie mógł terminowo płacić raty. Stąd też firmy leasingowe zawsze analizują dane dotyczące dochodów firmy, a w przypadku firm nowych na rynku dochodów deklarowanych. Oprócz tego, jak nietrudno sie domyślić, brana jest pod uwagę także czysta historia płatnicza danego wnioskodawcy.

Sprawdzenie wiarygodności przedsiębiorcy

Pozytywna historia kredytowa oraz brak zadłużeń to czynniki, które mają bardzo duży wpływ na to, czy decyzja o przyznaniu leasingu będzie pozytywna. W zasadzie każda firma leasingowa sprawdza wnioskodawców w bazach dłużników, brana jest oczywiście pod uwagę także historia kredytowa w BIK. Jeśli początkujący przedsiębiorca ma za sobą problemy ze spłatą zobowiązań, musi liczyć się niestety z tym, że uzyskanie leasingu może być w takim przypadku mocno utrudnione.

Jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą, aby móc złożyć wniosek o leasing? Teoretycznie nie ma żadnych ograniczeń i nawet firma, która powstała dzień wcześniej, może starać się o te formę finansowania. W praktyce zależy to w dużym stopniu od polityki konkretnej firmy leasingowej. Dlatego też, zanim zdecydujecie się na złożenie wniosku o leasing w konkretnej firmie, powinniście sprawdzić, czy dana firm przewiduje współpracę z podmiotami o takim stażu na rynku jak Wasz.

Uproszczone procedury w Getin Leasing

Osoby zainteresowane szybki załatwieniem formalności serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Getin Leasing. To podmiot, który na rynku usług finansowym cieszy się od lat dużą renomą. Getin Leasing podchodzi elastycznie do potencjalnych klientów. Zasadniczo oferta kierowana jest do wszystkich firm, które działają na rynku od minimum 3 miesięcy. Jednak także i firmy, które dopiero co powstały, mogę liczyć na ofertę. Wystarczy tylko zapytać o leasing na start. Dużym atutem oferty Getin Leasing są mocno uproszczone procedury. Formalności można dopełnić bardzo szybko, szybko także zapada decyzja co do leasingu.

Back to top