Leasing urządzeń biurowych. Czy to dobry pomysł?

Kupując wyposażenie do firmy, możemy zasadniczo zdecydować się na wykorzystanie własnego kapitału, wzięcie kredytu lub leasing. Pierwsze rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Po pierwsze niektóre firmy nie chcą zamrażać zgromadzonego kapitału, ryzykując w ten sposób płynność finansową przedsiębiorstwa. Z drugiej strony firma nie zawsze dysponuje wolnymi środkami, które wystarczyłyby na zakup np. wyposażenia biurowego. Z kolei o kredyt wcale nie jest tak łatwo. Nic zatem dziwnego, że tak wiele firm decyduje się właśnie na leasing jako formę finansowania. Czy leasing urządzeń biurowych to dobre rozwiązanie? Postaramy się odpowiedzieć na to prywatnie.

Leasing urządzeń biurowych. Co można wziąć w leasing?

Warto podkreślić, że w leasing można wziąć zarówno nieruchomości, jak i ruchomości. Nie tylko pojazdy i profesjonalne maszyny, ale także sprzęt biurowy. Wiadomo, że wyposażenie nowoczesnego biura w komputery, drukarki, skanery, tablety i wiele innych urządzeń biurowych jest kosztowne. Może zdarzyć się, że firma nie dysponuje wolnymi środkami, aby sfinansować zakup tego sprzętu. Dlatego leasing jest lepszym rozwiązaniem. W tym miejscu warto podkreślić jeszcze, że przykładowo sprzęt IT (bardzo często leasingowany) przez wiele firm wymieniany jest co 2-3 lata na nowsze modele. Jeśli zdecydujecie się na wzięcie komputerów w leasing, nie będzie to żadnym problemem. Po prostu po upływie jednej umowy leasingowej, możecie bez problemu zawrzeć następną.

Leasing urządzeń biurowych – krótkoterminowy i długoterminowy

Standardowo można zdecydować się na leasing urządzeń biurowych zarówno krótko- jak i długoterminowy. W praktyce oznacza to, że można jak najbardziej dostosować warunki spłaty rat leasingowych do swoich potrzeb tudzież możliwości finansowych.

Najczęściej firmy decydują sie leasing długoterminowy. To w zasadzie nic zaskakującego. W tym przypadku można warunki leasingu jeszcze lepiej dostosować do oczekiwań konkretnego leasingobiorcy. Najczęściej leasingobiorca może liczyć na darmową dostawę oraz montaż urządzeń w biurze. Oprócz tego w grę wchodzą przeglądy techniczne, naprawy oraz wszelkie działania konserwacyjne. Prze cały okres trwania umowy leasingowej można liczyć na wsparcie ze strony leasingodawcy, chodzi tutaj chociażby o obsługę serwisową, dostawę części zmiennych, rozwiązywanie szeroko pojętych problemów sprzętowych.

Leasing urządzeń biurowych – minimum formalności

Ważnym argumentem za leasingiem urządzeń biurowych jest fakt, że ta forma finansowania pozwala na zminimalizowanie formalności. Co istotne, nawet firmy, które na rynku działają od stosunkowo niedawna mogą skorzystać z możliwości, jakie daje leasing. Nic zatem dziwnego w tym, że ta forma finansowania cieszy się rosnącym zainteresowaniem na rynku. Jeśli jesteście zainteresowani leasingiem urządzeń biurowych na korzystnych warunkach, zdecydowanie zachęcamy Was do skorzystania z oferty Getin Leasing. Getin Leasing to gwarancja prostych procedur. Leasingobiorca może zdecydować się na różny rodzaj rat, także nowe firmy mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Back to top