Leasing sprzętu komputerowego. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Nie da się zaprzeczyć, że żadna nowoczesna firma nie może funkcjonować bez komputera. Przygotowanie dokumentów, ofert, wygodna korespondencja elektroniczna z klientami – to główne argumenty za zakupem dobrej klasy komputera do firmy, nawet tej jednoosobowej. W przypadku większej firmy, która zatrudnia pracowników, zazwyczaj trzeba liczyć się z koniecznością większej ilości sprzętu.

Leasing sprzętu komputerowego jest coraz bardziej popularny

W chwili obecnej coraz więcej firm decyduje się właśnie na leasing sprzętu komputerowego. To właściwie nic zaskakującego. Oczywiście jednym z argumentów za leasingiem sprzętu IT jest fakt, że ta forma finansowania to znakomity sposób na to, by uniknąć zamrożenia swoich środków. Jednak okazuje się, że to bynajmniej nie wszystko. Nie zapominajmy i o tym, że akurat w przypadku sprzętu komputerowego bardzo często pojawiają się nowości na rynku. Jeśli zdecydujecie się na leasing, możecie po prostu wymieniać sprzęt co 2-3 lata i zawsze korzystać z nowoczesnych, w pełni sprawnych komputerów. Jeśli natomiast sfinansujecie zakup komputerów z własnych środków przed kolejnym zakupem musicie sprzedać dotychczas używany sprzęt. W przypadku leasingu nie ma tego typu problemów – wystarczy zawarcie nowej umowy leasingu, a Wasz sprzęt zostanie po prostu wymieniony na nowy. To proste i wygodne rozwiązanie.

Skorzystaj z uproszczonej procedury!

Coraz częściej możliwe jest skorzystanie z uproszczonej procedury. W praktyce oznacza to, że można o wiele szybciej załatwić wszystkie formalności związane z wnioskowaniem o leasing. Dotyczy to także leasingu sprzętu IT. Zanim podejmiecie decyzję co do wyboru konkretnej firmy leasingowej, zachęcamy do zapoznania się z ofertami na rynku. My ze swej strony zapraszamy do naszego biura – jesteśmy partnerem Getin Leasing, podmiotu, który od lat cieszy się niekwestionowanym zaufaniem na rynku finansowym. Getin Leasing oferuje swoim klientom uproszczone procedury. Często wystarczą podstawowe dokumenty firmowe, aby można było złożyć wniosek o leasing. Warto podkreślić, że o leasing mogą ubiegać się także firmy, które na rynku działają od stosunkowo niedawna. Decydując się na skorzystanie z naszych usług doradczych, możecie liczyć na kompetentną pomoc. Pomożemy w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów.

Indywidualny dobór sprzętu do potrzeb użytkownika

Dlaczego leasing sprzętu komputerowego jest dobrym rozwiązaniem dla firmy? Jak już wspomnieliśmy, leasing umożliwia łatwą wymianę używanego sprzętu na nowy po około 2-3 latach. Dzięki temu firma może zawsze pracować na sprzęcie wysokiej jakości.

Również w przypadku wnioskowania o leasing możecie jak najbardziej spersonalizować dobór sprzętu komputerowego, dopasowując go do Waszych potrzeb. Należy dobrać komputery o odpowiedniej mocy, które sprostają intensywnemu użytkowaniu. Pamiętajmy o tym, że niejednokrotnie komputery w firmach wykorzystywane są każdego dnia po kilka godzin. Indywidualny dobór sprzętu do potrzeb użytkownika jest możliwy w przypadku każdej firmy leasingowej.

Back to top