Leasing a BIK

Nie da się zaprzeczyć, że leasing to coraz częściej wybierana forma finansowania, gdy chodzi o zakup pojazdów lub specjalistycznych sprzętów do firmy. Leasing można łatwiej uzyskać niż kredyt; jest to rozwiązanie, z którego mogą korzystać także nowe firmy. Warto jednak mieć świadomość, że coraz więcej firm leasingowych sprawdza przeszłość kontrahenta w bazie informacyjnej BIK.

Sprawdzanie wiarygodności płatniczej klienta w BIK

Obecnie sprawdzanie wiarygodności potencjalnego leasingobiorcy w bazie informacji BIK jest w zasadzie standardową procedurą. Każdego miesiąca firmy leasingowe składają w BIK liczne zapytania o swoich potencjalnych klientów, którzy złożyli wniosek o finansowanie. Szacuje się, że firmy leasingowe składają nawet 5 tysięcy zapytań o potencjalnych leasingobiorców do bazy BIK. Nie ma w tym nic zaskakującego, w taki sposób można szybko sprawdzić rzetelność potencjalnego partnera biznesowego. Obecnie BIK posiada dane na temat ponad 1,2 mln polskich przedsiębiorców, w tym także wielu mikrofirm, które są aktywne na rynku i które bardzo chętnie korzystają z leasingu jako finansowania zakupu nowego sprzętu specjalistycznego lub pojazdów.

Wysokie zainteresowanie leasingiem

Nie da się zaprzeczyć, że leasing jest bardzo popularna forma finansowania na krajowym rynku. Ten fakt można bardzo łatwo wyjaśnić. W pierwszej kolejności chodzi o to, że nie ma potrzeby angażowania własnego kapitału, jeśli postawi się na leasing. Zamiast „zamrażać” kapitał firmy (i tym samym ryzykować brak płynności finansowej przedsiębiorstwa) można po prostu wygodnie spłacać raty leasingowe. Jeśli jesteście akurat zainteresowani rzetelnym leasingodawcą, który gwarantuje proste procedury i korzystne warunki leasingu, zachęcamy do skorzystania z oferty Getin Leasing. To podmiot bardzo dobrze znany na rynku usług finansowych. Nasz zespół bardzo chętnie pomoże Wam dobrać odpowiednią ofertę, możecie liczyć na nasze pełne wsparcie przy załatwianiu kwestii formalnych.

Coraz więcej firm leasingowych współpracuje z BIK

W tym miejscu warto zaznaczyć, że coraz więcej firm leasingowych decyduje się na współpracę z BIK. Szacuje się, że to nawet 85% podmiotów na rynku. Informacje na temat potencjalnych klientów sprawdzają zarówno firmy należące do grup bankowych, jak i takie, które nie współpracują z bankami. To w zasadzie nic dziwnego. Sprawdzenie danego klienta w BIK pozwala na ocenienie ryzyka w przypadku konkretnego klienta. Poza tym firma leasingowa może dostosować swoją ofertę pod konkretnego klienta, ustalając warunki, które będą np. rekompensować podniesione ryzyko.

Pamiętajmy o tym, że sprawdzenie historii kredytowej w BIK jest w przypadku wnioskowania o leasing pozytywne dla obu stron. Z jednej strony firmy leasingowe mają pewność, że współpracują z rzetelnymi kontrahentami, a z drugiej strony przedsiębiorcy z pozytywną historią kredytową mogą liczyć na lepsze warunki finansowania. W praktyce oznacza to, że podwyższa się zarówno bezpieczeństwo leasingodawcy, jak i leasingobiorcy.

Back to top